Mert Dixit kiegészítőkből sosem elég!
Dixit, a határtalan képzelet játéka, amit sosem lehet megunni, tudod miért? Mert annyi kiegészítő kártyája van, hogy lehetetlenség, hogy érdektelenné váljon számodra a játék.
Tíz éve nyerte el az év társasjátéka díjat a Dixit, ami nem meglepő, hiszen egy akkoriban teljesen új szintre emelte a társasozást. Korábban is voltak próbálkozások, azonban az áttörő sikert a Dixit érte el, ami két dologra helyezte a hangsúlyt, a képzelőerőre és a kreativitásra. A játék lényege, hogy mindenki kap x darab kártyát és minden körben egy kártyától meg kell szabadulni, hogy aztán újjal lehessen bővíteni a készletet. A kártyák pazar képi világa és az asszociáció az, ami előrébb vagy adott esetben hátrébb jutatthat a játékban. Az éppen sorrakerülő játékos a lapjai közül kiválaszt egyet, amiről mond egy információt vagy közmondást, lényegében bármit ami neki először eszébe jutott a kártyáról, majd a többi játékos megpróbál egy ahhoz hasonló lapot választani a sajátjai közül, amit lefordítva odaad a soronlévőnek. Fontos, hogy a játékosok nem láthatják egymás lapjait, csak akkor, amikor a begyűjtött kártyák kiterítésre kerülnek, hiszen akkor kell leadni a voksot, hogy melyik lehetett a legelső kártya, amiről jött az információ. A játékot azt teszi még izgalmasabbá, hogyha valaki rosszul tippel akkor az is kap pontot, akinek a kártyája ment a szavazat, tehát nem elég jó kitalálónak lenni, jó félreveztőnek is kell lenni, hiszen így is lehet nyerni.
A sok játszástól azonban könnyen kiismerhetőek lesznek a kártyák, ezért számtalan kiegészítő tartozik a társashoz pontosan azért, hogy folyamatosan új ingerek érjék a játékosokat és ne válljon érdektelenné a menet. A Dixit egy örök kedvenc, mi bármikor szívesen felcsapjuk, akár a családdal, akár a barátokkal. Ha Te is szeretnél egy pörgős, kreatív, fantáziadús játékkal játszani a Dixit rád vár!
Nézd meg itt összes Dixit játékunkat, az alap társastól kezdve a kiegészítőkig!