Az ősemberek lényegében még mindig vadásznak, de már megjelentek a mezőgazdaság csírái...
utolsó forgalmazott ár: 22 990 Ft
Stone Age ár/ismertető
Stone Age ár: 22 990Ft. Az ősemberek lényegében még mindig vadásznak, de már megjelentek a mezőgazdaság csírái is. Ezek mellett elkezdtek már kunyhókat építeni, hogy ne barlangokban kelljen lakniuk. Az építkezéshez nyersanyagra van szükség, amit valahonnan ki kell termelni. Nem szabad megfeledkezni sem a civilizálttá válásról, sem a törzs növeléséről, ezért is tenniük kell valamit az embereknek.
A játék mechanizmusa néhány elődére hajaz (pl.: Caylus, Tribun), bár nem annyira mély stratégiai játék, inkább egy könnyedebb családi játéknak mondanám. A mechanizmus a következő: az embereinket lerakjuk a tábla adott részeire, majd ha minden ember felkerült a táblára, végrehajtódnak az adott helyekhez tartozó akciók. Eltérően az elődöktől, itt vannak olyan helyek, ahol egynél több ember is állhat, és egy lépés alatt az adott játékos több bábuját is felrakhatja a táblára. Bár ezt olyan korlátozás mellett teszi, hogy csak olyan helyre rakhat le embert, ahova a korábbi lépései során még nem rakott le.
Nézzük most át, hogy milyen helyekre lehet embert lerakni, és ott milyen akció kell végrehajtani a második fázisban.
1.Szerszámkészítő: baltát lehet itt szerezni, amit majd a kockadobások módosítására lehet felhasználni. Ide csak egy ember fér.
2.Szántóföld: az akció fázis után annyi élelmet kapnak a játékosok, amelyik számon állnak az élelem listán. Itt is csak egy ember állhat.
3.Kunyhó: az a játékos, aki lerakta ide két emberét, elvehet még egy embert a közös készletből. A játék elején mindenki csak öt emberrel indul, itt lehet a törzsünket növelni.
Ezeket a helyeket általában elég hamar elfoglaljuk. Mindkét játék ezt mutatta. Aki épp utolsó a sorban, annak jó eséllyel már nincs itt helye.
Következzenek most a nyersanyag lelőhelyek. Ezek mindegyike hasonló elven működik: annyi kockával kell dobni, ahány bábuja van ott az embernek, majd minden dobott fix pont után jár egy adott nyersanyag.
4.Vadászat: élelemforrás. Minden dobott két pont után egy élelem.
5.Erdő: innen fát kaphatunk. Minden dobott 3 pont után egy fa.
6.Agyagbánya: innen jön a tégla. Minden dobott 4 pont után egy tégla.
7.Kőbánya: kőbevétel. Minden dobott 5 pont után egy kő jár.
8.Folyó: innen a legértékesebb nyersanyagot lehet szerezni, az aranyat. Minden dobott 6 pont után jár egy arany.
Mire is jók ezek a nyersanyagok? Két dologra: civilizációs kártyát venni – ezekért azonnal kapunk valamit, és a játék végén bónusz pontokat lehet velük szerezni és épületeket venni – ezekért pedig azonnal pontot kapunk. Persze minden épületre és civilizációs kártyára csak egy-egy ember kerülhet.
Mikor mindenki egymás után kiértékelte az akcióit, meg kell etetni az embereit. Minden ember egy élelmet fogyaszt el. Persze, ha valakinek nincs elég élelme az embereinek, az gáz. Olyankor vagy nyersanyaggal kell pótolnia, vagy mínusz pontot kap.
A játék jó, mind a gémguruknak, mind az alkalmi játékosoknak nagyszerű szórakozást tud nyújtani. Könnyed kikapcsolódás, nem kell rajta sokat agyalni, mégis szórakoztató. Mind a tábla, mind a civilizációs kártyák kivitelezése gyönyörű.