Játékok
keresésmenumenumenu
lego logo
Játékok
Mesehősök Ajánlott termékek Újdonságok
(+36) 20 591 9896
0 
0 
theme

Hanabi Extra

Fiúknak és lányoknak 0-tól 99 éves korig!
Extra méretű 12*8 cm-es kártyalapokkal és kártyatartó sínnel a még élvezetesebb játékélményért....
Termékkód:GMABA33171
Játékosok:1 játékos
Készlet: kifutott termék
utolsó forgalmazott ár: 5 990 Ft

Hanabi Extra ár/ismertető

Hanabi Extra ár: 5 990Ft. Extra méretű 12*8 cm-es kártyalapokkal és kártyatartó sínnel a még élvezetesebb játékélményért. Augusztus 20-án a Duna partján állva, vagy a tévé előtt ülve már biztosan mindenki elgondolkodott azon, hogy mekkora munkával járhat egy ilyen nagy volumenű tűzijáték megvalósítása? A koncepció kialakítása, szállítás, ütemezés, időzítés… Csupa olyan tényező amelyet egyetlen tisztességes tűzijáték-dizájnér csapat sem hagyhat figyelmen kívül, ha ki akarja vívni a közönség elismerését. Pontosan ebbe a munkába csöppenünk, ha leülünk játszani Antoine Bauza (7 Csoda) régi-új alkotásával. Bár a Hanabi – mely japánul tűzvirágot jelent – már 2010-ben megjelent, de szélesebb körben igazán csak a tavalyi AbacusSpiele kiadás révén vált szinte mindenki számára elérhetővé. Bauza kooperatív kártyajátékában 2-5 szervezőt alakítunk, akik feladata, hogy az Istenek kedvére tegyenek egy grandiózus, szépen felépített tűzijátékkal, úgy hogy közben a közönség tetszését is kivívjuk…

Az alábbi ismertető az LFG.HU online magazin Társasjáték rovatában jelent meg.
Szerzője: Hauszknecht Imre (flyinghair)


Mi van a fedél alatt?

A kisméretű dobozban összesen egy szabály és 60 darab tűzijáték-kártya kapott helyet, a 9 db tanácsadó- és a 3 db villám (Isteni harag) token mellett. Megjelenésre a játék inkább tűnik funkcionálisnak, mint kiemelkedően szépnek, de azért a kiadó így is jó munkát végzett: A kártyákon a számok japán stílust idéznek, és a különböző színű tűzijátékkártyákon különféle formájú tűzvirágok láthatók. De ez a játék nem a kinézetről szól.

Milyen a motor?

A játék egy meglehetősen friss és egyedi mechanikára épít. A játék elején a résztvevők számától függően mindenki kap 4-5 kártyát, amelyeket kifelé fordítva(!) a többiek felé mutat. Így a játék folyamán senki sem látja a saját lapjait, csak a társaiét. A kártyák 5 (haladó játék esetén 6) különböző színben pompáznak, míg értékeik 1 és 5 között változnak. Feladatunk, hogy közösen minden színből építünk egy számsort az egyestől kezdve és az ötös számúval befejezve. A játékosok egymás után következnek sorban, és a következő akciók közül választhatnak:

Kijátszanak a kezükből egy lapot. A lapokat jó sorrendbe kell lerakni, tehát egy sort az 1-es számúval kell kezdenünk, és sorban egymás után kell letennünk a következőket. Ha a sor(ok)ba nem illő, vagy már lenn lévő kártyát játszunk ki, akkor az Istenek mérgesek lesznek, és villámot küldenek az égből. A harmadik hiba után a játéknak vége, a közönség fújol, a játékosok pedig veszítenek…

Tanácsot adnak egy játékostársuknak: Rámutathatnak egy társuk kezében lévő összes egyforma színű vagy számú lapjára. Tehát egyértelműen nem lehet megmondani, hogy a társunk kezében egy zöld kettes lap van, csak azt, hogy ez meg ez lapja zöld, vagy ez meg ez a lapja kettes. Viszont tanácsból összesen 8 áll rendelkezésünkre, ha azok elfogynak, valakinek lapot kell áldoznia, hogy újabb tanácslehetőséghez jussunk.

Lapot dobhatnak ki a kezükből, hogy egy-egy elhasznált tanácstokent újra aktiváljanak. Ezzel a csapat újabb tanácslehetőséghez juthat. Itt persze sokszor kockáztatniuk kell a részvevőknek, hiszen elképzelhető, hogy információ nélkül kénytelenek kidobni kártyát a kezükből. A pakliban minden 1-es ből 3 db, minden 2-es, 3-as, 4-esből 2 db, míg az ötösökből csak 1-1 példány tarkítja a készletünket. Így aztán egy idő után az egyesek ballaszttá válnak, ugyanakkor, ha felelőtlenül dobálunk ki lapokat esetleg ellehetetlenítjük egy sor teljes megépítését.

A játék addig tart, amíg el nem fogy a húzópakli. Ha a csapat nem veszített megszámolják a pontjainkat: Színenként a legértékesebb lapok értékét összeadják, ami a csapat végső pontszámát adja. Ez a közönség ítéletének alapja. Minél nagyobb számot értek el, a nézők annál elégedettebbek.

Milyen játék a Hanabi?

A Hanabi nem egy komplex alkotás, és nem is nagyon hosszú. De megdolgoztatja a memóriánkat, hiszen figyelnünk kell, és lapokat kell megjegyeznünk a kezünkben látatlanul, miközben próbálunk előre tervezgetni. A játék akkor válik igazán keménnyé, ha betartjuk, vagy be tudjuk tartani a Hanabi fő szabályát: senki nem szólhat semmit a parti alatt a tanácsokat leszámítva, tehát nem beszélhetünk vagy utalhatunk semmire feleslegesen, hiszen így sokkal többet elárulhatunk, mint amennyit egy sima tanács mondhat. Nem is sejtjük, milyen nehéz csöndben maradni, még a legfegyelmezettebbek szájából is ki-kicsusszan egy-egy felesleges mondat a játék közben. De ezért nem hurrogunk le senkit, hiszen ahogy az a szabályban is le van írva, a legfontosabb, hogy mindenki jól érezze magát a Hanabi közben. Ha ehhez a csapat többet akar beszélni, hát megteheti. Így lesz a Hanabi egy könnyed 30-40 perces szórakozás, családoknak, baráti társaságoknak. A könnyű szabályai, rövid játékideje és kicsiny mérete miatt ideális non-gamer társaságban is. Kanócot gyújts!

Hanabi Extra kapcsolódó termékek

Népszerű a vásárlók körében